Roamer jest znaną i cenioną na całym Świecie szwajcarską firmą zegarkową. Sprzedaje swoje zegarki w ponad 70 krajach  na całym świecie. Dzięki własnym fabrykom i doskonałym zegarmistrzom nadal jest firmą całkowicie niezależną.
Zegarki proponowane przez firmę Roamer to prestiżowe czasomierze. Cechuje je wysoka jakość oraz wyrafinowany design szwajcarskiego zegarka. Wszystko to klient dostaje w zaskakującej dla tak prestiżowego produktu cenie.
Atlantic to międzynarodowa marka, która łączy innowacyjność, szwajcarską precyzję z ponad 120 letnią tradycją. Już od samego początku, Atlantic zwracał uwagę konsumentów jako producent wyjątkowych i unikalnych zegarków.

Atlantic był jednym z pierwszych producentów wodoszczelnych i automatycznych zegarków naręcznych.
Firma Atlantic powstała w Bettlach, koło Grenchen w Szwajcarii w roku 1888. Początkowo firma produkowała części dla tak znanych wytwórców zegarków jak Longines, Certina i wielu, wielu innych. Założycielem firmy był Eduard Kummer, jeden z twórców szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

Od początku swojego istnienia firma ta podtrzymuje te same, istotne założenia:

- niezależny producent zegarków,
- wszystkie zegarki wykonywane są w Szwajcarii,
- zegarki charakteryzuje najwyższa jakość,
- zegarki Atlantic warte są swojej ceny.


Obecnie Atlantic ma w swojej ofercie kolekcję zegarków sportowych, eleganckich, wizytowych i klasycznych. Nowa kolekcja zegarków Mariner, Skipper oraz Worldmaster, to naturalne dziedzictwo flagowej linii zegarków Worldmaster Art Deco.
Wszystkie zegarki Atlantic wykonane zostały ze szwajcarską dokładnością, co gwarantuje najwyższą jakość produktu. Atlantic wykorzystuje wyłącznie szwajcarskie, precyzyjnie wykonane mechanizmy kwarcowe i mechaniczne. Z paroma wyjątkami, wszystkie zegarki Atlantic wyposażone są w odporne na zarysowania szafirowe szkła, są wodoszczelne minimum 30 metrów i wykonane ze stali najwyższej jakości - 316L. Każdy zegarek przechodzi testy jakościowe i testy na wodoszczelność.

Ambasadorem szwajcarskiej marki zegarków Atlantic jest Krzysztof Hołowczyc, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych.Fabryka zegarków Doxa powstała w 1889 roku w sercu jednego z najważniejszych regionów słynących z produkcji zegarków w Neuchatel w górach Jura. Założycielem firmy był George Ducommun. Pochodził z biednej i wielodzietnej rodziny, był jednym z trzynaściorga dzieci. Już w wieku 12 lat rozpoczął pracę zawodową. Pracował przy produkcji zegarków. W wieku 20 lat założył mały zakład zegarmistrzowski. Dzięki swojej ciężkiej pracy i solidności wyrobił marce Doxa opinię doskonałego producenta niezawodnych zegarków. Liczne nagrody i wyróżnienia za nowatorskie rozwiązania zegarmistrzowskie są niezaprzeczalnym świadectwem dorobku firmy i przyczyniły się do tego, iż zegarki Doxa znane są na całym świecie.
Doxa jest marką łączącą szwajcarską precyzję, innowacje oraz wysoką jakość przy umiarkowanej cenie. wszyscy ceniący te wartości mogą odnaleźć je w zegarkach Doxa.

Ogólnie można powiedzieć, że zegarki Doxa spełniają niżej podane wymagania:
- wszystkie zegarki wyprodukowane przez firmę Doxa są produktami szwajcarskimi
- wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy ETA
- są wodoodporne minimum do 30 m
- wyposażone są w szafirowe szkiełko odporne na zarysowania
- posiadają kopertę oraz bransoletę wykonaną ze stali nierdzewnej.Citizen, to japońska marka, której początki sięgają drugiej połowy dwudziestego wieku. Już od początku swojego istnienia szczyci się światowymi rekordami, które stają się milowymi kamieniami we współczesnej historii zegarków. I trudno się dziwić - w końcu mamy do czynienia z najbardziej twórczym technologicznie krajem świata. Poniższe przykłady są namacalnym dowodem świetności i wyjątkowości zegarków Citizen.


- 1975 r. - wyprodukowanie najdokładniejszego zegarka na świecie,
- 1976 r. - powstaje pierwszy ręczny zegarek zasilany energią słoneczną,
- 1978 r. - powstaje pierwszy zegarek analogowo-cyfrowy,
- 1980 r. - firma produkuje zegarek z najmniejszym mechanizmem (9x7x2mm),
- 1983 r. - wynalezienia pierwszego i jedynego zegarka z termometrem, wodoszczelnego aż do 100m,
- 1985 r. - powstaje pierwszy zegarek dla nurków z miernikiem głębokości,
- 1987 r. - powstaje zegarek z wykorzystaniem materiałów używanych w technologiach kosmicznych - tytan,
- 1989 r. - pierwszy profesjonalny zegarek dla alpinistów ze zintegrowanym barometrem i wysokościomierzem,
- 1994 r. - pierwszy zegarek kontrolowany falami radiowymi,
- 1995 r. - firma Citizen wprowadza na rynek przyjazną dla środowiska technikę zasilania Eco-Drive (zegarka napędzanego energią słoneczną, bez baterii),
- 1996 r. - jest rokiem wynalezienia zegarka Eco-Drive kontrolowanego falami radiowymi,
- 1997 r. - wynalezienie Eco-Drive sterowanego radiem chronografu, który nawet po 180 dniach przebywania w ciemnościach nadal dokładnie wskazuje czas.

Niewątpliwie dużą rolę w koncepcji firmy odgrywa technologia Eco-Drive . Na czym ona polega?
Technologia Eco-Drive firmy Citizen pozwala na zamianę światła w czystą energię. Ta energia, zgromadzona w specjalnej mikrokomórce, wprawia w ruch precyzyjny mechanizm kwarcowy. To właśnie stanowi tajemnicę tej unikalnej koncepcji technologicznej - światło zamienia się w prąd. Eco-Drive to koniec z uciążliwą wymianą baterii.


Firma Suunto jest wiodącym projektantem i producentem precyzyjnych przyrządów sportowych przeznaczonych dla osób związanych z nurkowaniem, treningiem, wspinaczką, turystyka pieszą, narciarstwem, żeglarstwem i golfem. Zegarki Sunnto są cenione za intuicyjną obsługę, precyzję, niezawodność oraz połączenie estetyki i funkcjonalności zegarków z komputerami specyficznymi dla dyscypliny sportowej, ułatwiającymi sportowcom na wszystkich poziomach analizowanie i zwiększanie wydajności.
Firma Suunto wykorzystała swoje procesy inżynieryjne i sportową pasję do projektowania najlepszych przyrządów przystosowanych do użytku w najbardziej niekorzystnych warunkach. Wspólnotę nurków, alpinistów, biegaczy oraz innych sportowców korzystających z produktów Suunto, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej, łączy wspólne zamiłowanie do wydajności i stylistyki. Zegarki Suunto są niezawodnym źródłem precyzyjnych informacji dotyczących otoczenia i organizmu użytkowników, zachęcają do pokonywania własnych ograniczeń i optymalnego wykorzystania wybranej formy aktywności fizycznej.
Esprit kreuje markowe i niepowtarzalne produkty w przystępnej cenie. Sukces tej marki podparty jest doświadczeniem i otwarciem na nowe trendy.
Projektanci z powodzeniem dążą do tego, aby zegarki i biżuteria były zgodne ze światowymi trendami. 
Esprit oferuje szeroką gamę niepowtarzalnej biżuterii i zegarków. Oferowane modele to zarówno klasyczne jak i niezwykle modernistyczne egzemplarze. Obie kolekcje męskie i damskie, zegarków i biżuterii wykonane są z najwyższej jakości materiałów, połączonej z miłością do detali oraz przepełnione są fascynującym designem. Każdy element zegarkowej kolekcji Esprit w wyjątkowy sposób pobudza wyobraźnię. Połączenie niekończącej się gry pomiędzy pokusą a zmysłowością sprawia, iż pełne młodzieńczej świeżości modele zachwycają nawet wytrawne oko znawców stylu. Zegarki Esprit skierowane są dla osób ceniących sobie perfekcyjny wygląd, oryginalny image i nowoczesny styl.


Firma została założona w 1854 jako Waterbury Clock w Naugatuck Valley w Connecticut, znanej w XIX wieku jako "Szwajcaria Ameryki". Siostrzana firma Waterbury Watch w roku 1880 wyprodukowała pierwszy tani zegarek kieszonkowy. Podczas I wojny światowej firma rozpoczęła produkcję zegarków na rękę, które wkrótce stały się bardzo popularne.

 
  

Dzisiaj marka Timex ma aspiracje do bycia numerem jeden wśród firm produkujących zegarki w Ameryce, gdzie co trzecia osoba posiada produkt marki Timex. Grupa Timex posiada placówki handlowe i biura w więcej niż 80 krajach na całym świecie, które zapewniają nowatorskie produkty praktycznie dla każdego. Od ponad 150 lat Timex kontynuuje swoją misję, podejmując nowe inicjatywy w projektowaniu ekscytujących, nowych kolekcji zegarków. W 2006, Timex rozpoczął produkcję modeli TX, jest to prestiżowa kolekcja zegarków, która stawia markę Timex w czołówce firm produkujących luksusowe modele zegarków.

 

Dzięki wieloletnim doświadczeniom w chwili obecnej zegarki Timex są synonimem ponadczasowego stylu, innowacji oraz niezawodności. Jeśli dodamy do tego konkurencyjną cenę okaże się iż zegarki Timex to doskonała propozycja na prezent czy upominek dla każdego.
Zegarki Fossil to pierwsza amerykańska marka, która zamie
niła tradycyjne zegarki w zegarki zgodne z panującą obecnie modą. Marka ta należy do rodziny zegarków nazywanych Fashion, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na wygląd zewnętrzny, design, styl. Obecnie zegarki Fossil dostępne są w ponad 100 krajach i oferowane są w czterech kolekcjach:

MENS DRESS
Męskie czasomierze o nienagannych właściwościach technicznych i estetycznym wyglądzie.

LADIES DRESS
Zegarki z tej kolekcji przeznaczone są dla kobiet lubiących elegancję i styl. Ciekawe wzornictwo i rozmaitość użytych do produkcji materiałów sprawiają, że każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiedni model.

SPORT
Zegarki o charakterze sportowym dla osób aktywnych.
W większości wyposażone są w bardzo dobrą szczelność pozwalającą na pływanie z zegarkiem na ręku.


TREND
Kolekcja ta obejmuje zegarki dla mężczyzn i kobiet ceniących sobie niepowtarzalność. Chcących mieć swój styl
i wyróżniać się z tłumu.Casio to znana firma z branży elektronicznej z siedzibą w Tokio w Japonii. Casio założył w 1946 r. Tadao Kashio. Firma produkuje m.in. kalkulatory, aparaty cyfrowe, zegarki, projektory, instrumenty muzyczne, drukarki etykiet, palmtopy, kasy fiskalne, telefony komórkowe, keyboardy i elektroniczne tłumacze. Pierwszym zegarkiem jaki został wyprodukowany pod marką Casio był model o wdzięcznej nazwie Casiotron. Zegarek ten, oprócz podstawowej funkcji wyświetlania godziny miał w pełni zautomatyzowany kalendarz uwzględniający lata przestępne. Modelem tym Casio rozpoczęło ekspansję na rynek, w którym do dziś odnosi ogromne sukcesy. W roku 1983 firma wypuściła na rynek pierwszy model zegarka z nowej serii G-SHOCK. Ideą powstania linii G-SHOCK było stworzenie wytrzymałego, i odpornego na wstrząsy zegarka pozwalającego użytkownikowi na aktywne życie bez obawy uszkodzenia elektronicznych części zegarka.

 Rozwój techniki i miniaturyzacji
doprowadził do wypuszczenia przez
Casio w 1999 roku pierwszego zegarka
z nawigacją satelitarną GPS.

 Casio, z roku na rok zaskakuje nas nowymi modelami urządzeń elektronicznych i możliwościami ich zastosowań. Dziś firma stoi przed nowymi wyzwaniami, ale i przed nowymi możliwościami. Korporacja jaką jest dziś Casio z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy i nie raz dostarczy nam ciekawych elektronicznych rozwiązań.

Marka Lorus powstała w 1982 roku. Od tego czasu cieszy się rosnącym powodzeniem wśród milionów konsumentów na całym świecie. Zegarki Lorus to przede wszystkim modne, różnorodne wzory oraz wysoka jakość mechanizmów i wykonania, gwarantowana przez Seiko Watch Corporation.    

Lorus to marka dla ludzi młodych i młodych duchem. Aktywnych, pozytywnie nastawionych do życia i potrafiących się nim cieszyć każdego dnia. Ludzi dla których zegarek jest czymś więcej niż tylko narzędziem wskazującym czas. Jest czymś, co cieszy oraz wyraża energię i witalność osoby, która go nosi.